- Vlasák

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

 

Používaná technika:
fotoaparáty Nikon a Nikon 1, objektivy Nikon, Tamron a Sigma, blesky Nikon, Sigma a Photon Europe. K dispozici domácí "portrétní" ateliér.

Narodil jsme se v Kadani v roce 1956 a žiji zde dosud. K fotografii jsme měl vřelý vztah od malička, ale "osahal" jsme si ji až poté, co jsme dostal svůj první fotoaparát - sovětský Pionýr na svitkový film. Samozřejmě, že prvními objekty mého fotografického snažení byli členové mé rodiny a kamarádi.

Později jsem pronikl i do tajů temné komory, kde fotografie vznikaly. Svou zkušenost jsme zaplatil také několika elektrickými šoky, protože naše zařízení bylo velice jednoduché a na některá místa nebylo radno sahat. Toto doporučení však platí dodnes.

Jak šel čas, získával jsme nejen zkušenosti, ale také nové a lepší fotoaparáty a zkoušel nové a kvalitnější filmy. Stále nemohu zapomenout na osvědčenou Praktiku a filmy značky Orwo. To byl zlatý věk klasické fotografie, ze kterého mi zbyla hora negativů, několik krabic fotografií a spousta krásných vzpomínek.  Třeba
i na vyvolávání barevné fotografie.

Další osudová změna přišla ve chvílí, kdy jsem začal pracovat jako redaktor okresního týdeníku a fotografie musel začít dělat na  "profesionální" úrovni.  Znamenalo to i nemalé investice do technického vybavení
. Pak následoval další přelom v mé fotografické pouti, když jsem se setkal s digitální fotografií a od roku 2000 ji postupně začal využívat i ke své práci.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky